Jak szybko i tanio wysłać paczkę do Niemiec?

W Niemczech mieszka bardzo wielu Polaków, do których chętnie wysyłamy przesyłki. W obecnych czasach paczki do Niemiec są tanie, dlatego tak często korzystamy z opcji wysłania naszym najbliższym czegoś, co sprawi im radość. Jak szybko możemy wysłać paczkę do Niemiec? Ile kosztuje i jak długo odbiorca musi czekać na przesyłkę?

Tanie przesyłki do Niemiec

Paczka Polska Niemcy – by ją wysłać, nie musimy wychodzić z domu. Wszystko można wykonać, używając jedynie urządzenia z dostępem do Internetu. Najtańszą opcją wysyłki są przesyłki kurierskie. Konkurencja w tej branży jest duża, dlatego też jest bardzo wiele firm oferujących swoje usługi. Znalezienie najkorzystniejszej oferty wymaga od nas poświęcenia czasu. Możemy jednak skorzystać z pośrednika, czyli brokera kurierskiego. Jest to firma, która nawiązała współpracę w wieloma firmami kurierskimi i wynegocjowała z nimi atrakcyjne warunki. Korzystając z brokera, oszczędzamy czas i pieniądze. W jednym miejscu możemy porównać ceny i zamówić szybko kuriera do domu.

Wysłanie paczki do Niemiec kurierem

Decydując się na wysyłkę do Niemiec kurierem, możemy wejść na stronę Allekurier. Jest to broker kurierski, który oferuje tanie przesyłki do Niemiec i w inne zagraniczne zakątki, a także na terenie Polski. Na stronie wystarczy wypełnić formularz, w którym należy podać niezbędne informacje. W formularzu musimy wpisać wielkość oraz wagę przesyłki. Uzupełniamy także dane odbiorcy oraz adresata. Możemy także wypełnić dodatkowe pola, takie jak na przykład zwiększenie kwoty ubezpieczenia lub zaznaczenie opcji niestandardowe wymiary przesyłki. Formularz jest czytelny i prosty. Po jego wypełnieniu przechodzimy do płatności. Po opłaceniu przesyłki dostajemy na maila etykietę, którą musimy wydrukować i umieścić na paczce. Potem pozostaje już czekanie na przyjazd kuriera.

Cennik paczki do Niemiec

Wysłanie paczki do Niemiec nie jest kosztowne. Minęły czasy, kiedy to trzeba było się zastanowić, co włożyć do paczki i czy na pewno stać nas będzie na jej wysłanie. Atrakcyjne ceny możemy znaleźć, korzystając z usług brokera kurierskiego. Na stronie AlleKurier https://allekurier.pl/ paczkę możemy nadać już za 46 złotych. Oczywiście na cenę wpływ ma waga i wielkość przesyłki. Cena ulega zwiększeniu, jeśli wybierzemy dodatkowe opcje, takie jak na przykład dostarczenie paczki we wskazany dzień i w konkretnych godzinach. Przesyłki do Niemiec docierają bardzo szybko. Najczęściej dostawa odbywa się w ciągu 48 godzin. Oczywiście zawsze mogą zdarzyć się opóźnienia i należy mieć to na względzie szczególnie w okresie przedświątecznym.

Wysłanie paczki do Niemiec – co może znajdować się w środku?

Musimy pamiętać o tym, że wysyłając paczkę za granicę, nie możemy w środku umieścić niektórych rzeczy. Przede wszystkim nie wolno w przesyłce wysyłać broni i przedmiotów ostrych czy łatwopalnych. Zabronione jest wysyłanie dokumentów tożsamości, obligacji lub innych papierów wartościowych. W paczce nie mogą znaleźć się papierosy i wyroby tytoniowe oraz alkohol. Każda firma przewozowa posiada swój regulamin, z którym należy się zapoznać przed nadaniem paczki. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy daną rzecz możemy wysłać, to zadzwońmy do biura obsługi klienta brokera kurierskiego i dowiedzmy się, czy przedmiot może być nadany, czy nie.

Więcej informacji i pożytecznych wskazówek dla osób prywatnych i firm można znaleźć w artykule: przesyłki kurierskie do Niemiec tanio i szybko

Jak dobrze zabezpieczyć paczkę?

Musimy pamiętać, że droga jest długa i paczka będzie przenoszona wiele razy. Musi być ona dokładnie zapakowana i obklejona mocną taśmą. Zawartość powinna znaleźć się w folii bąbelkowej, a całość najlepiej umieścić w twardym kartonie. Wewnątrz nie może być wolnej przestrzeni, aby zawartość się nie przemieszczała i nie uszkodziła. Uzupełnijmy ją gazetami, styropianem lub folią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *