Transport do Rosji. Komu powierzyć ładunki na trasie Polska – Rosja?

Zorganizowanie transportu na trasie z Polski do Rosji jest bardzo wymagające, stąd też wiele firm planujących dowóz towarów na wschód Europy decyduje się na skorzystanie z usług specjalistycznych firm transportowych. Jak wybrać najlepszego dostawcę?

 

Transport do Rosji – jak go zorganizować?

Chociaż Rosja nie jest krajem położnym daleko od Polski, to jednak organizacja transportu w tym właśnie kierunku jest znacznie bardziej wymagająca niż w przypadku dojazdów na terenie Unii Europejskiej.

 

Przede wszystkim transport do Rosji będzie wymagać odpowiedniego opracowania trasy oraz załatwienia niezbędnych formalności dotyczących przewozu, między innymi związanych z kwestiami celnymi, podatkowymi. Ładunek powinien być dostarczony do celu odpowiednio dobraną flotą i właściwie zabezpieczony oraz ubezpieczony.

 

Ze względu na mnogość spraw, jakie wymagają dopilnowania w związku z transportem towarów do Rosji, najczęściej transport zlecany jest wtedy firmom posiadającym duże doświadczenie w tej właśnie dziedzinie.

 

Kompleksowa obsługa transportu do Rosji

Firmy organizujące transport do Rosji mogą zaoferować swoim klientom wsparcie zawsze wtedy, gdy konieczne jest dostarczenie towarów do celu.

 

W firmach prowadzących transport do Rosji można zamówić:

  • transport drobnicowy – transport ładunków w opakowaniach i bez
  • transport gabarytowy – transport towarów o dużych gabarytach
  • transport całopojazdowy – dostawa towarów wypełniających całą przestrzeń załadunkową
  • transport intermodalny – transport wymagający zastosowania różnych środków transportu, na przykład kolei i samochodów

 

Dobra firma transportowa może zadbać wtedy o kompleksową organizację przewozu każdego typu towaru, niezależnie od jego rodzaju, a także ilości.

 

Dodatkowo firmy zajmujące się prowadzeniem transportu na trasie z Polski do Rosji i na trasie powrotnej mogą zapewnić obsługę w ramach ceł, dzięki czemu nie trzeba dodatkowo zlecać jej w innych firmach zajmujących się obsługą celną.

 

Oferty firm transportowych zajmujących się świadczeniem usług na trasach do Rosji można sprawdzić bliżej na ich stronach internetowych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *