Wynajem samochodu: czy warto przy okazji wynająć GPS?

17

Jeśli wybierasz się na wakacje i wynajmiesz samochód, prawdopodobnie myślisz o tym, jak sobie poradzisz. Być w nowym mieście lub jeździć po nowych drogach może być stresującym wyzwaniem, jeśli nie wiesz, dokąd zmierzasz. Pytanie brzmi, czy warto wynająć GPS przy okazji wynajmu samochodu?

Odpowiedź: to naprawdę dobry pomysł!

Alternatywy dla GPS nie są zbyt udane

Nie musisz mieć GPS-a? Spójrzmy prawdzie w oczy – ludzie używali papierowych map do jazdy przez cały czas i jakoś dawali radę. Możesz nawet wydrukować wskazówki dojazdu, gdy jesteś jeszcze w domu przed wyjazdem. Ale kiedy przychodzi czas na zmierzenie się z rzeczywistością i oszacowaniem tym, dokąd zmierzasz, nic nie jest zgodne z kierunkiem zakrętów w takich okolicznościach. A w GPS – no cóż, możesz nawet liczyć na szacowany czas przybycia, który jest stale aktualizowany podczas całej podróży. Łatwiejszym sposobem na obejście dzisiaj jest globalny system pozycjonowania i nie wobec tego żadnych wątpliwości.

Zagubienie – ta możliwość odchodzi do lamusa!

Z pewnością znasz to uczucie – gdy musisz się martwić tym, dokąd zmierzasz. Gdy odkrywasz nowe miejsce samochodem, chcesz być jednak przecież wolny od stresu i nie chcesz martwić się o zgubienie. W przypadku GPS może ten wynajem samochodów Katowice być właśnie taką samą w sobie przyjemności. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu wpisać swój cel i voila! Po prostu zacznij prowadzić, bez obaw o to, że coś sprawi, iż się zgubisz w obcym mieście, a co gorsza – za granicą.

Minimalizuj kłótnie, ciesz się wycieczką

Większość osób w związkach powie, że jednym z największych źródeł kłótni między parami które razem wybierają się na wakacje jest decyzja o to, którą drogę wybrać, jeśli chce się dotrzeć do określonego celu. Posiadanie GPS eliminuje potrzebę rozmów o kierunkach, ponieważ GPS ma zawsze rację. Będzie o wiele więcej spokoju między Tobą a Twoją drugą połową, jeśli tylko zdecydujecie się wypożyczyć nawigacje właśnie razem z pojazdem.

Dlaczego nie rozważyć zakupu własnego GPS?

Jeśli regularnie wynajmujesz samochody, warto kupić własny GPS. Ceny urządzeń GPS znacznie spadły, więc koszt wynajmu na kilka dni może być czymś więcej niż tylko zakupem własnej jednostki. Ale wynajmowanie GPS z dnia na dzień zazwyczaj nie jest tak drogie, więc możesz nie chcieć go kupować, ale lepiej zapytać branej pod uwagę wypożyczalni czy nie mają czegoś do zaproponowania w tej kwestii.

W rzeczywistości jedną z zalet wynajmu urządzeń GPS jest to, że na pewno zawsze masz w niej zainstalowane najnowsze mapy – ponieważ firmy zajmujące się wypożyczaniem zapewniają aktualność oprogramowania w swoich jednostkach to jest coś pewnego, kolejna rzecz o którą nie musisz się martwić,ale jedynie musisz za nią zapłacić – co jest chyba jedynym, ale jak wiadomo koniecznym minusem takiego układu.

Więc, czy warto wynająć GPS z wypożyczonym samochodem? Oczywiście, że tak! No chyba że masz dostęp do GPS w jakiś inny sposób np. poprzez aplikację w telefonie. W każdym innym wypadku należy absolutnie wynająć takową razem z wybranym w wypożyczalni samochodem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *