Zegarek dla każdego kierowcy

Zapewne każdy z nas oglądał filmy o przygodach Jamesa Bonda, tajnego agenta, który posiadał licencję na zabijanie. W filmach z udziałem tego sławnego aktora pojawiało się mnóstwo gadżetów, które wymyślał Q. Dziś gadżety związane z tym niezapomnianym filmem jak i aktorem przenikają wręcz do rzeczywistości i można je kupić w sieci internetowej. Przykładem takich gadżetów może myć najnowszy zegarek AMVOX2 DBS Transponder.
Zegarek ten został stworzony przy współpracy z brytyjskim producentem luksusowo-sportowych samochodów marki Anston Martin i producenta zegarków Jaegar-LeCoultre. Z pewnością ten zegarek przypadnie do gustu posiadaczom samochodu marki Aston Martin DBS.

Męski zegarek Vostok Europe Special Edition

Vostok-Mriya-Benediktas-Vanagas-Dakar

Fot. strona http://www.zegarek.net/zegarki/meskie/index.html

Ten męski zegarek powstał przy współpracy z kierowcą Benediktas Vanagas, który był najbardziej wszechstronnym zawodnikiem w krajach bałtyckich. Na deklu tego czasomierza zostały umieszczone samochody i nazwy rajdów, w których ten kierowca Dakar uczestniczył. Każdy zegarek tej marki można nabyć wraz z niepowtarzalnym pudełkiem.

Zegarki dla fanów Rajdu Dakar

Każdy kierowca rajdowy z pewnością marzył o zegarku z prawdziwego zdarzenia, który jednocześnie mierzyłby czas osiągów na torze wyścigowym. Edox, to marka z 125 letnim doświadczeniem i tradycją, która postanowiła spełnić to marzenie. Swoją najnowszą kolekcję dedykuje wszystkim kierowcom rajdowym i miłośnikom tego sportu, który przynosi wiele emocji w iście męskim guście.

Czasomierze Edox Chronorally są bardzo bogato wyposażone, to jedne z najbardziej profesjonalnych zegarków. Posiadają oprócz wielu standardów nowatorskie rozwiązania, do których można zaliczyć pomiar etapów z funkcją sumowania, tryb przeliczania, odliczanie wsteczne czy też chronograf.
Każdą z funkcji można uruchomić za pomocą charakterystycznych przycisków i sporej koronki. Dzięki rozmiarowi można łatwo obsługiwać zegarek nawet w rękawicach kierowcy rajdowego. Czasomierze tej marki zostały stworzone z myślą o najlepszych załogach rajdowych, dlatego zadbano również o wygląd stylistyczny, który prezentuje się niesamowicie. W tym zegarku projektanci nie żałowali odważnych detali, które są inspirowane przede wszystkim techniką motoryzacyjną jak np., wielofunkcyjny dekiel, który przypomina obręcz koła samochodu czy kauczukowy pasek, który posiada zdobienie wzorowane na bieżniku opony.

Różnica pomiędzy Formułą 1, a światem zegarków

Zasadniczą różnicą pomiędzy światem samochodów, które uczestniczą w Formule 1, a światem zegarków jest przeciwieństwo. Bo przecież zegarki nie muszą być szybkie tak jak samochody, ale za to powinny być precyzyjne. Można do dostrzec gołym okiem w Formule 1, gdzie podczas każdego wyścigu toczy się walka o pole postion, a różnice w tysięcznych części sekundy są tam wręcz czymś normalnym. Formuła 1 to nie tylko wyścigi ale również ręczne bolidy, zaplecze techniczne i pit babes. Te wszystkie rzeczy przyciągają wielu fanów Formuły 1 na każdy rajd, a także na tych rajdach pojawiają się oficjalni chronometrażystów.

Od 2013 roku pomiarem czasu podczas rajdu Dakar i rajdu Formuły 1 zajmuje się firma Rolex, która jednocześnie jest globalnym partnerem i oficjalnym “time-keeper” wszystkich Grand Prix, których łącznie było już dziewiętnaście.
Organizowane corocznie wyścigi Formuły 1 to również ogromny sprawdzian dla sprzętu, który ani na moment nie możne zawieść i odmówić współpracy. Jednak dla marki Rolex stworzenie odpowiednich czasomierzy może być zwykłą formalnością, bo firma ta ze światem sportów motorowych jest związana od lat 30. XX wieku. Malcolm Campbella na swoim nadgarstku miał model zegarka Oyster, który “był świadkiem” pobicia nowego rekordu prędkości dla pojazdów lądowych.

Na samym końcu warto również wspomnieć, że firma Rolex od wielu lat wspiera projekt Bloodhound SSC. Jest to futurystyczny bolid, który posiada napęd odrzutowy.
Jak można zauważyć wyprodukowano wiele interesujących zegarków dla prawdziwych kierowców, ale należy jednak pamiętać, że ich cena sklepowa może nas nieraz powalić z nóg.

Zobacz również inne oryginalne prezenty motoryzacyjne na stronie http://www.podarujkarte.pl/prezenty/vouchery-motoryzacja/

Jeden komentarz dla wpisu “Zegarek dla każdego kierowcy”

  1. Jak uważacie, czy usbprezent typu pendrive to dobry pomysł jako upominek od firmy dla klientów? Szukam jakichś niewielkich gadżetów, które mógłbym dodawać do zamówienia i takie prezenty typu pendrive wydają mi się lepszą alternatywą dla już trochę nudnych kubków czy długopisów. Korzystaliście już z takiej formy gadżetów reklamowych? Jak to wygląda pod względem cenowym? Nie chciałbym inwestować w coś, co w praktyce nie do końca się sprawdzi i trzeba będzie wrócić do długopisów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *