Na co zwracać uwagę przy wyborze części?

W dzisiejszym świecie nie wyobrażamy sobie życia bez samochodu, który stał się najpopularniejszym środkiem transportu. Umożliwia nam w sposób komfortowy codzienne przemieszczanie się zarówno na krótkich jak i dłuższych odcinkach drogi. Każdy właściciel samochodu zdaje sobie jednak z tego sprawę, że auto musi być regularnie serwisowane a wyeksploatowane lub uszkodzone auto części wymienione na nowe. Nie uniknie to nawet pojazdów, które są wzorcowo użytkowane i niesamowicie zadbane. Na co zatem kierowca powinien zwrócić uwagę przy wyborze części samochodowych, chcąc dokonać zakupu samodzielnie oraz dokąd ma się skierować?

Renomowani producenci

Zawsze kierujmy się do sklepu, który sprzedaje części, pochodzące wyłącznie od sprawdzonych dostawców. Jeżeli chcemy, aby gwarantowały nam ich długoletnie użytkowanie, musimy zwracać uwagę na to, kto jest ich producentem. Wybierając w sklepie motoryzacyjnym części wiodących marek mamy pewność, że są wykonane z materiałów najwyższej jakości, z dbałością o najmniejszy szczegół. Kierując się tylko ceną i wybierając najtańsze zamienniki, niestety, nasze wizyty w serwisie będą częstsze a oszczędności pozorne.

Zalecenia producenta

Dokonując zakupu auto części w sklepie samochodowym, należy wcześniej zapoznać się z zaleceniami producenta pojazdu, umieszczonymi w instrukcji obsługi lub na tabliczkach znamionowych. Zazwyczaj jest to jasno określone, jakie podzespoły są rekomendowane oraz z jakich zamienników można korzystać. Podaje również wykaz płynów samochodowych, w tym olei silnikowych a także parametry opon i innych akcesoriów. Stosując części spoza listy producenta, może dojść do szybszego zużycia silnika, skrzyni biegów, sprzęgła i innych ważnych dla funkcjonowania samochodu elementów, co będzie się wiązało z częstszą potrzebą wymiany części na nowe.

Szeroki wybór części

Jeżeli planujemy zakup części do samochodu, warto zorientować się, czy w okolicy znajduje się hurtownia motoryzacyjna. Przykładem jest MaxiParts  – sklep hurtowy w Tomaszowie Mazowieckim, z bardzo szeroką ofertą auto części oraz części motocyklowych (w tym również ), który obsługuje również klientów detalicznych. Zazwyczaj w sklepach, które posiadają bogatą ofertę, zakupimy części w bardzo atrakcyjnych cenach a odbiorcy hurtowi mogą liczyć na korzystne warunki w przypadku stałej współpracy.

Profesjonalna obsługa i doradztwo

Nie każdy kierowca musi być znawcą tematu i potrafić samodzielnie dokonać właściwego wyboru podczas zakupu części. Niezwykle ważne jest, aby mógł liczyć w sklepie motoryzacyjnym na fachową pomoc i profesjonalne doradztwo w doborze odpowiedniej części do danego samochodu, dlatego wybierajmy miejsca z wieloletnim doświadczeniem w branży i pracownikami, którzy chętnie poszerzają własne kompetencje. Nastawienie na najwyższą jakość obsługi i zadowolenia klienta to cecha, która przyciąga klientów, a kto raz zostanie tak obsłużony, wraca tam z przyjemnością ponownie. Ale to nie wszystko – poleci to miejsce swoim znajomych. Taka rekomendacja jest w tym przypadku najlepszą i najskuteczniejszą reklamą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *