Pomalowany silnik – wyższy poziom personalizacji

farba-do-silnika-5

Właściciele samochodów i motocykli mogą obecnie już bez problemu wejść na wyższy stopień personalizacji swoich aut. Coraz łatwiejsze, a tym samym powszechniejsze, staje się malowanie nie tylko karoserii, ale też elementów silnika. Jest to możliwe, dzięki temu, że na rynku dostępne są farby specjalnie przeznaczane właśnie do jednostek napędowych.

Efekt i trwałość farby do silnika

Dostępne na rynku farby do silników są sprzedawane w formie sprayów. Choć z pozoru niczym nie różnią się od innych lakierów w sprayu, to sama farba ma inne właściwości. Jak w przypadku innych farb, dostępne są liczne kolory, a także efekty, jak metaliczny, chromowy czy matowy.

Jej głównym wyróżnikiem jest to, że farba do silnika jest o wiele bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Przede wszystkim chodzi tu o wysoką temperaturę, jaką osiąga silnik. Może też mieć nieco inną konsystencję, niż zwykłe farby, a poza tym nie ma żadnej większej różnicy.

Malowanie silnika nie jest trudne

Aby uzyskać efektowny i trwały efekt malowania, trzeba silnik odpowiednio na malowanie przygotować. Niezbędne będzie jego wymontowanie i rozebranie. Części przeznaczone do malowania należy odpowiednio oczyścić i umyć. Wówczas farba do silnika będzie się dobrze trzymać.

Do malowania silnika nie są potrzebne żadne specjalne urządzenia, komory czy inne sprzęty. Jednakże należy zwrócić szczególną uwagę na zalecenia producenta. Może się zdarzyć, że wskazane będzie, co polecają również ci, którzy już swój silnik pomalowali, ogrzanie bloku silnika. Farbę należy nakładać równomiernie i cienkimi warstwami. Po wyschnięciu silnik jest gotowy do złożenia. Nie ma potrzeby wygrzewania farby.

Pomalowany silnik robi wrażenie

Malowanie silników jest popularne zarówno wśród motocyklistów, jak i właścicieli samochodów. W przypadku motocykli efekt jest widoczny na pierwszy rzut oka. Pomalowany jest on zazwyczaj w kolorze karoserii albo w kolorze srebrnym. Popularna jest także matowa farba do silnika, szczególnie w kolorze czarnym.

W przypadku auta, efekty malowania będzie można zobaczyć dopiero po otwarciu maski, ale taka personalizacja jest naprawdę warta świeczki. Blok silnika w tym samym kolorze, co karoseria, na pewno zrobi wrażenie, nie tylko na największych miłośnikach motoryzacji. Farbę do silnika można też użyć do innych elementów, jak szczęki hamulcowe, wydech czy felgi. Wszystko zależy od inwencji użytkownika i jego inwencji.

Artykuł przygotowany we współpracy z Lakiery24.com

Polecamy:
Części tuningowe – podrasuj swojego Mercedesa!
Komu w Warszawie zlecić montaż sportowego tłumika?

Jeden komentarz dla wpisu “Pomalowany silnik – wyższy poziom personalizacji”

  1. Ciekawi mnie czy jakaś dziewczyna która skończyła wizaż potrafiła by równie atrakcyjnie pomalować taki silnik albo motor. Takie umiejętności są teraz w cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *